Skip to main content

Standpunt VASON over CAO SBOH 2025 en Q&A SBOH

Wij als VASON vinden het enorm jammer dat het onderhandelaarsresultaat voor de nieuwe CAO geen meerderheid heeft behaald.

Dit resultaat was, gezien de beperkte financiële mogelijkheden zonder extra middelen vanuit het ministerie van VWS, het maximaal haalbare. De afspraken voorzagen in een extra salarisstijging van 3,2% en aanvullende onkostenvergoedingen, maar het is nu onzeker wanneer deze verbeteringen daadwerkelijk van kracht worden.

Een belangrijke aanleiding voor de tegenstem vanuit aios huisartsgeneeskunde is het verschil in beloning ten opzichte van andere aios bij de SBOH, maar ook ten opzichte van intramuraal werkende aios. In de afgelopen week kwamen, naar aanleiding van de uitslag, vragen van met name aios huisartsgeneeskunde over de financiële ruimte van de SBOH en waarom de SBOH het salarisverschil tussen aios huisartsgeneeskunde en aios uit andere groepen niet verder kan verkleinen. Daarop heeft de SBOH een aparte Q&A-pagina opgesteld met (financiële) uitleg.

In de komende weken vinden nieuwe gesprekken plaats. We hopen snel tot een akkoord te komen, op een manier die rechtvaardig is voor alle aios-groepen.

We houden onze leden regelmatig op de hoogte van de ontwikkelingen via de website en nieuwsbrief. Bij vragen kan er altijd gemaild worden naar penningmeester@vason.nl

David van der Laan, penningmeester VASON
Bart Zick, opvolgend penningmeester VASON